Plav
světová literatura


Plav – měsíčník pro světovou literaturu
1. března 2017 Bylo to dlouhé čekání, ale stálo to za to. Představujeme vám poslední číslo ročníku 2016 ve zbrusu novém hávu a s novou rubrikou Kraťasů. Věnováno je literatuře Nigérie a vychází dnes.28. prosince 2016 Na pultech je už i 11. číslo letošního ročníku. Věnuje se tentokrát literatuře makedonské a my doufáme, že vám zpříjemní vstup do nového roku.13. listopadu 2016 Buďme rádi, že nemusíme prvním mrazíkům této zimy čelit v týpí ani ve vigvamu, tak jako první národy Kanady. Právě o nich pojednává nový Plav, který vyjde v úterý.11. října 2016 Křest horského čísla Plavu spojený s výstupem na pražský vrch Ládví se bude konat v neděli 16. října. Sraz u plastiky před poliklinikou Čumpelíkova (stanice tramvaje 10 Střelničná, poblíž stanice metra Kobylisy) ve 14:30. Cestou si budete moci poslechnout několik ukázek z překladů otištěných v nejnovějším čísle – zazní například texty Louise Ramonda de Carbonnières, Johna Muira a Wang Weje –, poučit se geologickým výkladem a účastnit se křtu horninou. Za příznivých podmínek uvidíte Říp a Bezděz. S sebou si vezměte dobrou obuv a něco na zahřátí. Předpokládaná délka trasy: 2,8 km. Předpokládané převýšení: 76 m. Rozchod u Hvězdárny Ďáblice zhruba v 16:30 – pro neúnavné dále dle okolností procházka k menhiru, na hřbitov či do hospody. Koná se za každého počasí, v případě zvlášť divoké sněžné bouře přečkáme u fumarol.6. října 2016 V pátek vyjde další Plav, se kterým vystoupáme na vrcholky hor.9. září 2016 Podle Johna Donna sice žádný člověk není ostrov, ale někteří spisovatelé jsou ostrované. Jaký to má vliv na jejich tvorbu, zjišťuje letošní dvojčíslo Plavu, které dnes vychází.4. srpna 2016 Severočeši, pozor! Plav je nyní k dostání i v Litoměřicích.

2. srpna 2016 Dnes vychází nový Plav, se kterým se vracíme na evropský kontinent – číslo je totiž věnováno belgickým jednoaktovým hrám.19. července 2016 Bohužel, tiskařský šotek v čísle 5/2016 způsobil ztrátu strany 2, na které začíná rozhovor s Jaroslavem Olšou, jr. Ode dneška jsou již opravené výtisky ve všech prodejnách i u předplatitelů. Pokud vlastníte vadný výtisk, zajděte si jej prosím vyměnit tam, kde jste jej zakoupili, nebo si napište na distribuce@svetovka.cz.

10. července 2016 Bylo to dlouhé čekání, ale skončilo. Nové číslo Plavu, věnované asijské science-fiction, je od zítřka v prodeji.8. května 2016 V pondělí vyjde další číslo Plavu, tentokrát věnované ženským autorkám z Íránu. K dostání bude například na Světě knihy, kde nás naleznete u stánku L 118.18. dubna 2016 S novým číslem se přesuneme z jihoamerické Argentiny na chladný Island, ale zajímavého čtení není nijak méně. Číslo vychází dnes.25. března 2016 Užijte si krásné Velikonoce a hned po nich si můžete zajít pro nový Plav. Tentokrát jsme se v něm vydali prozkoumat Argentinu.14. března 2016 Dnes vychází první číslo nového ročníku. Je věnováno poezii míst ve všech podobách a bude k dostání i na dnešním čtení z čísla německé lyriky v severočeském Děčíně.

© 2005–2009 občanské sdružení Splav!